“CINTRUÉNIGO HIRIBILDUA” TXIMISTA XAKEKO XI. TORNEOA.
(2017ko abuztuaren 25ean).
Data:
2017ko
abuztuaren 25ean (ostirala).
Hasierako ordua:
21:00.
Lekua:
Cintruénigoko
Pasealekuak.
Joko era:
Zazpi
txandako sistema suitzarra erabiliko da.
Joko erritmoa:
5
minutu.
Izen ematea:
Telefono
honetan: 688 86 50 48.
Baita
ere posta elektroniko honetan: “torneosajedrezalfaro@gmail.com”.
Interneten
bidez ere egin daiteke: ”https://ajedrezalfaro.com/acerca-de/xi-torneo-relampago-villa-de-cintruenigo/” webgunean.
Epea
2017ko abuztuaren 23an amaituko da (asteazkena).
Eloko
2.250 baino gutxiagoko jokalarientzat mugatuta dago partaidetza.
Plaza
mugatuak dira.
Salneurria:
5
euro.
Bertako
jokalariak eta talde antolatzailekoak: Euro bat
Sariak:
Lehenengoa:
100 euro eta trofeoa.
Bigarrena:
80 euro.
Hirugarrena:
60 euro.
Laugarrena:
40 euro.
Bosgarrena:
20 euro.
12 urtez azpiko lehenengo hiru jokalarientzat: Trofeoa.
10 urtez azpiko lehenengo jokalariarentzat: Trofeoa.
8 urtez azpiko lehenengo jokalariarentzat: Trofeoa.
Antolatzaileak:
Alfaro Xake Taldea eta Cintruénigoko Udala.
2016ko
TXAPELKETAKO AZKENEKO SAILKAPENA, ZAZPI TXANDA JOKATU ONDOREN.
1) Daniel Romero Pallares (Espainia) (2.240) – 6’5 puntu.
2)
Jose Luis Roque Sola (Mexiko) (2.058) – 6 puntu.
3)
Daniel Roldan Marques (Nafarroa, Euskal Herria) – 6 puntu.
4)
Teodor Dan (Espainia) (1.987) – 5’5 puntu.
5)
Pablo Palacios Herrero (Espainia) (2.134) – 5’5 puntu.
6) Alvaro Bayo Milagro (Espainia) (2.249) – 5 puntu.
7) Luis David Jimenez Almeida (Nafarroa, Euskal Herria) – 5
puntu.
8) Santiago Juberias Segura (Espainia) (2.040) – 5 puntu.
9) Aaron Aliane Diez (Espainia) (2.033) – 5 puntu.
10) Angel Luis Anton Agramonte (Nafarroa, Euskal Herria) (1.807
Euskal elokoa) – 5 puntu.
11) Luis Iglesias Fernandez (1.862) – 5 puntu.
12) Andres Malon Insausti (1.826) – 5 puntu.
13) Aitor Martinez Ayesa (2.031) – 4’5 puntu.
14) Alex Pedchenko (12 urtez azpiko
lehenengoa) (1.698) – 4’5 puntu.
15) Miguel Blazquez Gomez (2.094) – 4’5 puntu.
16) David Garrido Lasheras (2.059) – 4 puntu.
17) Aitor Martinez Bernardo (1.700) – 4 puntu.
18) Mikel Razkin Fraile (1.721) – 4 puntu.
19) Hector Frances Eguilaz (1.783) – 4 puntu.
20) Jorge Ruiz Gonzalez (1.555) – 4 puntu.
21) Raul Sanchez Cornago (1.683) – 4 puntu.
22) Gisela Roque Sola (2.055) – 4 puntu.
23) Jose Zaratiegui Cardesa (1.694) – 4 puntu.
24) Iker Andres Iñiguez (8 urtez azpiko
lehenengoa) – 4 puntu.
25) Jose Javier Galarreta Garcia (1.972) – 4 puntu.
26) Angel Ruben Rodenas Perez (1.456) – 4 puntu.
27) Patxi Sesma Rubio (2.171) – 4 puntu.
28) Pablo Fuertes Cirauqui (10 urtez azpiko
lehenengoa) (1.257) – 4 puntu.
29) Unai Eguaras Marquinez (12 urtez azpiko
bigarrena) (1.227) – 4 puntu.
30) Rafael Felix Garrido Tabuenca (1.443) – 4 puntu.
31) Francisco rodenas Garcai (1.032) – 3’5 puntu.
32) Aimar Urbiola Vaca – 3’5 puntu.
33) Diego Martinez Malumbres (12 urtez
azpiko hirugarrena) (1.170) – 3’5 puntu.
34) Maria Burgui Bueno (1.166) – 3 puntu.
35) Mikel Santos Usua – 3 puntu.
36) Marta Roldan Marques (1.543) – 3 puntu.
37) Angel Fuentes Guinot (1.203) – 3 puntu.
38) Antonio Embid Salvador – 3 puntu.
39) Lucas Basarte Chivite – 3 puntu.
40) Ariadna Alvero Gonzalez – 3 puntu.
41) Pablo Martinez Malimbres – 3 puntu.
42) Juan Burgui Bueno – 3 puntu.
43) Ana Embid Bayo – 3 puntu.
44) Ivan Bejarano Alava – 3 puntu.
45) Aymar Martinez Benito – 3 puntu.
46) Iker Garcia Martinez – 3 puntu.
47) Mateo Martinez Perez – 3 puntu.
48) Mario Sanchez Perez (1.660 Euskal elokoa) – 3 puntu.
49) Hugo Jimenez Sesma – 2’5 puntu.
50) Fermin Martinez Fernandez – 2 puntu.
51) Bruno Chivite Albero – 2 puntu.
52) Alejandro Fuentes Guinot – 2 puntu.
53) Hector Alvero Gonzalez – 2 puntu.
54) Fermin Martinez Benito (1.616 Euskal elokoa) – 2 puntu.
55) Meiying Melgarejo Cerqueira – 2 puntu.
56) Vanessa Mangas Leonardo – 2 puntu.
57) Juan Manuel Ucar Irujo – 2 puntu.
58) Carmina Martinez Perez – 2 puntu.
59) Alberto Perez Lorente – Puntu bat.
60) Carla Embid Bayo – Puntu bat.
61) Jose Luis Alvero Tanguas – 0’5 puntu.
62) Amanda Melgarejo Cerqueira – 0’5 puntu.
AZKENEKO
TXAPELKETAK.
2012.
urtean, VI. Torneoan: Patxi Sesma Rubio (Nafarroa, Euskal Herria), garaile; David Lana
Rodriguez (Espainia), bigarren; Miguel Blazquez Gomez (Espainia),
hirugarren.
2013.
urtean, VII. Torneoan: Mikel Ortega Lopez (Nafarroa, Euskal Herria),
garaile; Miguel Blazquez Gomez (Espainia), bigarren; David Garrido
Lasheras (Nafarroa, Euskal Herria), hirugarren.
2014.
urtean, VIII. Torneoan: Javier Marchena Hurtado (Araba, Euskal Herria),
garaile; Luis M. Fuster Garcia (Espainia), bigarren; Jose Javier Galarreta
Garcia (Nafarroa, Euskal Herria), hirugarren.
2015.
urtean, IX. Torneoan: Luis David Jimenez Almeida (Nafarroa, Euskal
Herria), garaile; Alvaro Bayo Milagro (Espainia), bigarren; Aitor
Martinez Ayesa (Nafarroa, Euskal Herria), hirugarren.
2016.
urtean, X. Torneoan: Daniel Romero Pallares (Espainia), garaile; Jose
Luis Roque Sola (Mexiko), bigarren; Daniel Roldan Marques (Nafarroa,
Euskal Herria), hirugarren.
PALMARESA,
2012. URTETIK.
1)
Luis David Jimenez Almeida (Nafarroa, Euskal Herria) – Titulu bat.
2)
Javier Marchena Hurtado (Araba, Euskal Herria) – Titulu bat.
3)
Mikel Ortega Lopez (Nafarroa, Euskal Herria) – Titulu bat.
4)
Daniel Romero Pallares (Espainia) – Titulu bat.
5)
Patxi Sesma Rubio (Nafarroa, Euskal Herria) – Titulu bat.
Informazio gehiago: “https://ajedrezalfaro.com/acerca-de/xi-torneo-relampago-villa-de-cintruenigo/”.
2016-08-15.
Iturria: Alfaro Xake Taldea.